PEYZAJ DÜZENLEME SÜRECİ

PEYZAJ DÜZENLEME SÜRECİ

PEYZAJ DÜZENLEME SÜRECİNİ NASIL BAŞLATIYORUZ ?

Bahçenize gelerek isteklerinizi dinliyoruz. Peyzaj tasarımı için toprak yapısı, alandaki eğim, güneş almayan alan varsa bu alanların tespit çalışmalarını tamamlıyoruz. Daha önce yaptığımız işere yönelik peyzaj örneklerini sizlerle paylaşarak. Autocad ortamında peyzaj projenizi oluşturuyoruz.

Rulo çim ya da tohum çim farklı mı, bahçe sulama sistemlerinde önemli detaylar ve spring sulama sisteminin avantajlarını anlatarak bir yol haritası çıkarıyoruz.

Peyzaj bitkilerini seçerken hangisinin alana uygun olacağı, hangi bahçe tasarımının uzun vadede görsel olarak daha iyi olabileceğini peyzaj teklifinde detaylandırarak sizlere sunuyoruz.

Peyzaj da ilk hedef alandaki yeşil dokuyu sağlıklı yaşatmak olmalıdır. Yaşatmak için de bahçe düzenleme sonrasında bakım danışmanlık hizmetlerinin, bahçıvanlık faaliyetlerinin bazı kritik noktalarını sizlerle paylaşarak, danışman firma gözüyle bahçe bakımı nedir sorusuna birlikte cevap buluyoruz.

PEYZAJ DÜZENLEME TEKLİFİMİZ KABUL EDİLDİĞİNDE ?

Autocad çizimi ile hayat verdiğimiz ve son değişikliklerin karşılıklı konuşularak tamamlandığı anlaşma süreci ile bahçenizde yeni bir görünüm için artık hazırız.

Toprak alanda kod ayarlamaları, ihtiyaç varsa drenaj sistemi yapılması, otomatik sulama sistemi kurulumu, spring sulama da doğru projelendirme ile su tasarrufu sağlama çalışmaları birlikte yürütülür. Alt yapı çalışmaları tamamlandığında; dolgu toprak ihtiyacı belirlenir ve alana getirtilir. Kaba tesviyesi yapıldıktan sonra çim altı yastık toprak yani organik maddece zengin sağlıklı çimin gelişebileceği kaliteli toprak  da getirilerek alan çim serimine uygun hale gelir.

Çim tohumu ya da hazır rulo çim yönteminden seçilen için uzman kadromuz ile mevsim şartları da gözetilerek bahçe dizaynı ileri seviyeye taşınmış olur. Doğru ekip ve yöntem ile peyzaj mimarı ve/ veya ziraat mühendislerimiz ile çim alan tesisi tamamlatılır.

Peyzaj bitkileri dikimi aşaması da aynı titizlikle başlatılarak uygun tasarım ile bitki kök gelişimi dikkate alınarak ve bitkilerin özelliklerine göre dikim aralıkları belirlenerek proje tamamlanmış olur.

PEYZAJ DÜZENLEME HİZMET İŞİ TAMAMLANDIĞINDA ?

Peyzaj projemiz son şeklini aldıktan sonra, çim bakımı ve çim sulama detayları, bahçe otomatik sulama sistemi zaman ayarları gibi bazı bilgiler bahçe sahibiyle paylaşılır. Dikkat edilmesi gereken  hususlar paylaşıdığında iş teslimi sonrasındaki ilk 1 ay çok önemlidir. Yanlış bahçe bakımı tüm sürece zarar verecektir. 

Bahçıvanlık hizmetlerindeki birçok detay sağlıklı bahçe için farkı ortaya koyar. Doğru bakım bahçenizde herşeydir. Bu bilinç ile danışmanlık faaliyetlerini de biz sürdürürsek istenilen görsel alana daha hızla kavuşacağımızı garanti edebiliriz.

Rutin zirai ilaçlama ve yeşil alandaki takip başarıyı getirir. Bahçıvan ile bir noktaya kadar müdahele edebilirsiniz. Ancak peyzaj mimarı ve ziraat mühndisleri ile yola çıktığınızda tüm gelişim sürecine hakim olursunuz. Aylık raporlamalar ile bahçenize hakim olarak süreci izlersiniz.