Otomatik Sulama Sistemi Ve Bahçe Bakım Danışmanlık

Otomatik Sulama Sistemi Ve Bahçe Bakım Danışmanlık

Bahçe Düzenleme Ve Dikkat Edilecek Özellikler

Bahçe düzenleme peyzaj ile eş anlamda kullanılır. Ancak bahçe düzenleme yapılırken manzaraya ve güzel görünüme dikkat etmekle beraber tarihle, günümüzle, kültürle ve yaşanılan hayatlarla bağ kurması, doğanın ihtiyaçlarını da karşılayarak bahçe düzenlemesine gidilir. Yani peyzaj doğa dostudur. Somut olmakla beraber manzaraya ruh ve kişilik de katar.

Bahçe Bakım Danışmanlık Ne İşe Yarar?

Bahçe Bakım Danışmanlık kurumunun önemli bir işlevi vardır. Çünkü bahçe bakım danışmanlık düzenlenecek alanın büyük olması ya da bahçe bakımdan anlamayan ya da iş yoğunluğu olan müşteriler için biçilmez bir kaftandır. Bahçenin müşterinin kişiliğini yansıtması ve hangi renkleri istediği, istediği renklerin uyumu, bahçenin sürekli bakım istediği için bahçe bakımı için vaktinin olup olmadığı belirlenir, gerekirse sürekli bakım istemeyen bir bitki örtüsü kullanılır. Müşterinin hangi kokulu bitkiler istediği ve/ ya da çiçekli-çiçeksiz bitki isteyip istemediği gibi seçeneklere dikkat edilir. Bahçe düzenleme için bahçe bakım olayı çok önemlidir. Çünkü mevsimsel yaprak dökümü, çapalama zamanı, gübreleme zamanı, yağmur sonrası bakımları, yabani otların temizlenmesi,  ağaçları aşılama ve ölü yaprak ve sebze atıklarının komposto yapılması gibi işlerin vaktinde yapılması çok önemlidir. Bu işlerden anlamayan ya da vakti olmayan müşteriler için Bahçe Bakım Danışmanlık oldukça önemlidir.

Bahçe Bakım Danışmanlık Ve Nereler İçin Danışmanlık Alınır?

Bahçe bakım için bahçe düzenleme için oldukça önemlidir. Şehirde park alanlarında, çocuk parklarında, kültürel peyzajlar için, köylerde alan yapmak için, yollarda ve yol kenarları için ve ormanlarda piknik alanları düzenlemede, turistik amaçlı bölgelerin düzenlemelerinde, otel bahçe düzenlemelerinde kullanılır.

Otomatik Sulama Sistemi Ve Bahçe Bakım Danışmanlık

Bahçe bakımında sulama işi çok önemlidir. Sulanacak alanların çok büyük olması ( tarla, park, site  gibi),  müşterinin evinden uzak olması ya da müşterinin bahçe sulama için vakit ayıramaması gibi nedenlerle otomatik sulama sistemi daima iyidir. Başka önemli bir neden de otomatik sulama sistemi ile sulanacak alan orantılı olarak sulanmasıdır. Otomatik sulama sistemi için saat ayarlaması yapmak yeterlidir.