Hazır Çim Alanında Yapılan Çalışmalar

Hazır Çim Alanında Yapılan Çalışmalar

Hazır Çim Ekimi Ve Kullanımı Nasıldır?

Hazır çim ekimi ve kullanımı oldukça kolaydır. Hazır çim ekilecek alanda önce toprak analizi yapılır. Topraktaki vitamin ve mineraller eksiklerine ve oranlarına bakılır. Eğer toprak zayıf ise hayvan gübresi ya da komposto toprakla karıştırılır. Kuvvetlendirilir. Bunu yapılmasının nedeni toprağın kalitesine göre hazır çim ekimi ve gübreleme farklı olmasındandır. Sonra ekilecek arazinin 30-40 cm. derinliğine kadar toprak sürülür. Tohumlar ekilir. Ardından hava kalmaması için üzerinden silindir ile geçilir. Bu işlem çim tohumlarının çürümemesi içindir. Daha sonra da sulama yapılır. Bu işlemden sonra sulama yapılır. Daha sonraki sulamalar sabahın erken saatlerinde ya da akşamüzeri olmalıdır. Akşam olmamalıdır. Akşam ya da gece olursa küflenme olur tohum ve çimleri çürütür.

Peyzaj Şirketleri Ve Bahçe Bakım Danışmanlık

Peyzaj Şirketleri, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Peyzaj Mimarları Odasına bağlı olarak çalışmak zorundadır. Bilimsel, teknik temelli, yasalara uygun olarak çalışan bir sivil toplum örgütü olan peyzaj şirketleri yasal bir örgüttür. Peyzaj şirketleri, bahçe bakım danışmanlık yaparken çevre sorunlarına dikkat çekerler ve şehirde, kültürel peyzajlar için, köylerde, yollarda, ormanlarda, endüstriyel yapılarda, turistik amaçlı bölgelerde ve bunun gibi yerlerde onarım da yaparlar. Müşteri istek ve tercihleri değiştiğinde ya da yapılan işi beğenmediğinde bahçe bakım danışmanlık ile görüşüp tartışarak konunun çözülmesi sağlanır.

Bahçe bakım danışmanlık profesyonel, konusunda uzman mimarlar barındırır. Burada çalışan bir proje mimarı önce müşteri ile görüştükten ve alan araştırması yaptıktan sonra bahçe düzenleme için detay proje çizer. Detay proje çok önemlidir. Daha sonra bahçenin büyüklüğüne bakarak bahçeyi ya da alanı ne amaçla ve nasıl kullanılacağını da peyzaj projesi çizerken göz önüne alır.